ANA SAYFA
10 Ağustos 2022 Çarşamba  
25.SPOR ŞENLİĞİ GENEL KURALLAR

GENEL KURALLAR

GENEL KURALLAR

1. Müsabakalar için her sporcu 2019–2020 Eğitim ve Öğretim Yılına ait ADÜ fotoğraflı öğrenci kimlik belgesini yanında bulundurmak ve müsabakadan önce hakemlere teslim etmek zorundadır. Öğrenci kimlik belgesini ibraz edemeyen sporcu müsabakada oynayamaz.


2. Müsabakalar başlamadan önce her birim listedeki öğrencilerin “SPOR YAPMALARINDA SAKINCA YOKTUR” şeklindeki DOKTOR ONAYLI ve takım sorumlusu idareci ve çalıştırıcısını da belirten isim listelerini yürütme kuruluna iletmek zorundadır. Aynı işlemlerin sonradan listeye ilave edilecek öğrenciler için de yapılması zorunludur.


3. Müsabakalarda her takımın başında en az bir idari veya akademik personelin (antrenör veya idareci) müsabaka bitene kadar bulunması zorunludur. Takımın başında yukarıda bahsedilen şekilde sorumlu bir personelin olmaması durumunda takım o müsabakada hükmen mağlup sayılacaktır.


4. Müsabakalar ile ilgili her türlü itirazı ve oluşabilecek durumları karara bağlama yetkisi Yürütme Kuruluna aittir. Yürütme kurulu başkanı bütün branşlarda komisyon başkanları ve üyeler ise kendi branşlarının DİSİPLİN kurulunda yer alırlar.


5. Tüm spor dallarında sportmenlik dışı davranışlarından ötürü oyundan atılan-diskalifiye edilen (küfür, kavga, şiddet vb. sebeplerle) bir sporcu turnuva süresince hiçbir müsabakada oynayamaz. Sportmenliğe yakışmayan bu tür davranışlarda bulunanlar hakkında ayrıca kendi birimleri tarafından ÖĞRENCİ DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ uyarınca işlem yapılması için karar alınacaktır. Öğrenciliğe yakışmayan davranışta bulunan seyirciler hakkında ÖĞRENCİ DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ uyarınca işlem yapılacaktır.


6. Fikstürler, birimlerden gelen katılım bilgilerine göre yapılmakta olup katılım sayılarına göre düzenlemeler yapılmaktadır. Müsabakalara katılacağını bildirdiği halde katılmayan birimler organizasyonun aksamasına yol açmaktadırlar. Bu sebeple katılacağını bildirdiği halde katılmayan birimler bir sonraki spor şenliğine katılmadığı branşta turnuvaya alınmayacaktır.


7. Herhangi bir müsabakaya katılımın mümkün olmadığı durumlarda müsabakalardan en az bir hafta önce, o birimin temsilcisi yürütme kurulunu yazılı olarak bilgilendirmek zorundadır.


8. Genel kurallar içinde belirtilmeyen konularda her dalın Ulusal Federasyonu tarafından belirlenmiş kurallar ve yönetmelikler geçerlidir.


9. Genel kuralların öğrenci ve personelin görebileceği şekilde ilan edilmesi ilgili birim temsilcisi sorumluluğundadır.


10. Öğrenciler en fazla 2 farklı kategoride müsabakalara katılabilir. Bu müsabakalarda olabilecek çakışmalar erteleme sebebi yapılamaz.  Bir sonraki müsabakada oynamama cezası alan bir sporcunun cezası o spor dalı için geçerlidir. Turnuvadan ihraç olması durumunda tüm kategorilerden ihraç olmuş sayılır.

11. Spor Şenlikleri hakkındaki tüm duyurulara  http://www.etkinlik.adu.edu.tr/aduspor/ web sayfasından ulaşılabilir.


Okunma Sayısı : 0 Son Okunma : 9.8.2022 22:34

GENEL KURALLAR/SKS SPOR ETKİNLİKLERİ/Adnan Menderes Üniversitesi